Horní Bečva v létě

prehrada-hb

 

Horní Bečva se nachází v údolí řeky Bečvy v malebném kraji s posvátnou horou Radhošť a Pustevnami.  http://www.ceskehory.cz/ski-areal/pustevny.html

pustevny    pustevny-hb

Pouhých 15 km od Horní Bečvy je známé turistické  městečko Rožnov pod Radhoštěm, kde stojí tři areály Valašského muzea  v přírodě, nejstaršího skanzenu lidové architektury ve střední Evropě. http://www.vmp.cz/

muzeum01 muzeum02VMP 1. VMP2 VMP3

V městě Rožnově je návštěvníkům k dispozici krytý bazén s tobogánem, kuželna, tenisové kurty, jezdecký areál, koupaliště a 9-ti jamkové golfové hřiště včetně Driving Range, Putting Green, Chipping Green. V okruhu 100 km jsou další golfová hřiště:Čeladná ( 30 km ), Šilheřovice ( 60 km ) a Slavkov ( 100 km ).

roznov          rpr

Vláček Rožnováček

Nechte se povozit výletním vláčkem Rožnováčkem nejatraktivnějšími místy v Rožnově pod Radhoštěm. Rožnováček jezdí od května do konce října od úterý do neděle a o svátcích od 09:00 do 17:50 hodin, v pondělí vláček nejezdí. Za příznivého počasí si můžete vláček pronajmout na soukromé akce (pouze v době, kdy nejezdí dle jízdního řádu)!

http://www.roznovak.cz/vyletni-silnicni-vlacek-roznovacek-1-283.html

vlacek-roznovacek-050513_denik-380

Jurkovičova rozhledna

http://www.roznov.cz/jurkovicova-rozhledna/ds-1271

jurkovičova rozhledna

Můžeme doporučit návštěvu Frenštátu pod Radhoštěm, Štramberku ( zařazen do programu UNESCO ) s dominantou “Štramberské trúby”, Kopřivnici s tradicí automobilky “TATRA Kopřivnice” a jejich muzeum a samozřejmě Hukvaldy s překrásným starým hradem. V tomto malebném městečku se narodil a komponoval významný moravský skladatel Leoš Janáček ( na jaře se zde pořádá festival – Janáčkovy Hukvaldy ). Hrad Hukvaldy

Hrad Hukvaldy se nachází 23 km od Rožnova pod Radhoštěm a zaujme Vás především svou velikostí, řadí se totiž mezi největší hrady na Moravě a díky své poloze a silnému opevnění nebyl nikdy dobyt. Z věže hradu je krásná vyhlídka do širého okolí na hřebeny Beskyd, městečko Kopřivnici, Příbor a přes Fryčovice až k Ostravě. Před výstupem na samotný hrad Vás čeká příjemná procházka parkem, kde si můžete sáhnou na ocas Lišky Bystroušky, který Vám přinese štěstí.

http://www.hrad-hukvaldy.cz/

hukvaldy-liska-bystrouska_3            hukvaldy

 

Rožnovské pivní lázně

Dosáhněte souznění těla i duše v místních pivních lázních, kde Vás budou hýčkat a rozmazlovat při pivních koupelích, masážích nebo omlazovacích terapiích.

http://roznovskepivnilazne.cz/

 

V létě se nemusíte koupat jen v přehradě na Horní Bečvě, ale můžete navštívit přehradu “Bystřička”, která patří k nejstarším ve střední Evropě a můžete si udělat procházky v překrásné přírodě, ve které je přehrada umístěna.
Jako klenoty jsou známa dvě moravská města Kroměříž a Olomouc.

olomouc kromeriz